Zapraszamy do naszego portalu

Redaktor: Redakcja portalu

05.08.2007.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nareszcie zmieniliśmy wygląd i organizację naszej stronki. Poprzednia była portalem, z którego korzystaliśmy darmowo przez dwa lata, w tym pierwszy rok w ramach konkursu, a drugi - chyba w ramach rekompensaty za to, że nie konkursu nie rozstrzygnięto. Organizatorzy twierdzili, że decyzję w sprawie rozstrzygnięcia konkursu musi wydać sejm, a pani z ministerstwa obiecała, że zajmie się tą sprawą - i oczywiście wszystko "rozeszło się po kościach"...

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Potem firma zniknęła i nasz adres www.acowdlugoszu.netport.pl przestał działać. W międzyczasie stronka konkursowa, której zadaniem było rozwiązywanie problemów młodzieży "Długosza", przejęła funkcję oficjalnego portalu szkoły (nasz serwer "Sunik" na Uniwersytecie Śląskim skończył swój żywot i nagle pozostaliśmy "na lodzie"). Lecz tradycje krytyki wszystkiego, co niepokojące w życiu naszego liceum, zostały utrzymane do dziś (mimo zwiazanych z tym kłopotów prowadzącego portal LJ). Wiadomo, że szkoła, w której wszystko jest idealne, po prostu nie istnieje. "Długosz" nie jest tu wyjątkiem.

Trzeba było zmienić adres. Był nim do tej pory http://dlugosz.rci.com.pl, gdyż w dalszym ciągu postanowiliśmy korzystać ze starego CMSa, czyli portalu w rodzaju Mambo lub Joomla, lecz działającego nie w oparciu o język PHP, lecz obecnie już rzadko stosowany CGI. Było to spowodowane zbliżającym się stuleciem szkoły i wydrukowaniem adresu na ulotkach inforamcyjnych. Jednocześnie zakupiliśmy adres http://www.dlugosz.katowice.pl. Teraz przenieśliśmy się na inny serwer, nasz adres http://www.dlugosz.katowice.pl jest w dalszym ciągu aktualny, lecz zmieliśmy organizację i wygląd stronki.

Lecz wygląd portalu zapewne nie jest idealny. Dlatego też ogłaszamy konkurs na projekt graficzny naszego portalu. Prace w dowolnej technice mogą być dostarczane do profesorów uczących technologii informacyjnej lub informatyki, czyli panów Leszka Jabłońskiego, Krzysztofa Waszkiewicza lub Macieja Bachary.

LJ

Strona 111     Strona 2

Menu     Powrót do portalu Długosza