Mięzynarodowy Dzień Języków Obcych

Redaktor: Administrator

24.9.2008.

Hits: 12252

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

W sobotę 20 września 2008 r. w szkole miały miejsce obchody Dnia Języków Obcych. Jednym z głównych punktów programu był występ włoskiego piosenkarza, któremu towarzyszyły dwie uczennice klasy drugiej Iza Sobota i Dominika Purzyńska. To własnie dzięki nim koncert cieszył się dużym powodzeniem wśród młodzieży i można powiedzieć, że był wielkim sukcesem. W niniejszym artykule znajdziecie notatkę przygotowaną przez główną orgnizatorkę Dnia Języków panią profesor Barbarę Wojtkowiak oraz kilka fotografii z koncertu.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

26 września w Europie po raz kolejny obchodzimy Europejski Dzień Języków. Jest to święto językowej różnorodności i uczenia się języków. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Radę Europy podczas Europejskiego Roku Języków w 2001 roku. Rozwinęła się i zaowocowała tysiącami przedsięwzięć podjętych w całej Europie.

W naszej szkole uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą na temat cywilizacji i ich języków. Pytania były "podobno" trudne i na niektóre nie potrafiliście odpowiedzieć ale świat jest tak wielobarwny językowo... Więc oczy i uszy szeroko otwarte za rok następna szansa.
Klasa IIIa miała okazję popracować nad językiem hiszpańskim.  Jak się nazywają i skąd pochodzą już potrafią powiedzieć w "espagnol"; trzymać tak dalej!

Natomiast na sali gimnastycznej bawiliśmy przy piosence włoskiej. ¦piewali dla nas nasz gość specjalny na ten dzień Alberto Meossi i uczennice klasy IId Iza Sobota i Dominika Purzyńska.

Ten dzień miał zadanie zwrócić uwagę na to jak ważna jest nauka języków obcych, nie tylko w szkole, ale i przez całe życie. Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się na całym świecie.

To nie wszystkie fotografie. W kolejnych artykułach ukażą się kolejne fotki, filmy wideo oraz sprawozdanie z przeprowadzonego konkursu językowego, który - nawiasem mówiąć - nie był wcale taki prosty. Zresztą sami wkrótce będziecie mogli zobaczyć prawidłowe odpwiedzi.

LJ


Strona 17     Strona 18    Strona 19

Menu     Powrót do portalu Długosza