Długosz sprząta świat, czyli Szopienice

Redaktor: Jarosław Bloch

20.9.2008.

Hits: 6450

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Jak co roku młodzież naszej szkoły włączyła się do akcji ekologicznej "Sprzątanie Świata". W akcji wzięły udział dwie drugie klasy: 2b i 2f. Sprzątaliśmy nasz "kawałek świata", czyli teren centrum Szopienic. Młodzież spisała się znakomicie, czterdzieści worków, które otrzymaliśmy od organizatorów akcji, zapełniło się bardzo szybko.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Problem mieliśmy jedynie z zapełnieniem worka na puszki, które ze względu na swą wartość rynkową, są na bieżąco zbierane oraz sprzedawane, więc o ich recykling nie musimy się martwić. Nie obyło się też bez niespodzianek, gdyż jednej z grup, skradziono worek zapełniony odpadami... cóż widocznie śmieci są ostatnio w cenie.

Sprzątanie świata to nazwa międzynarodowej kampanii odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem, ważniejszym niż usunięcie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania, jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Akcja "sprzątanie świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się tam w 1989. Wówczas 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów tamtejszego portu. W Polsce akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia.

Komentarz: Jarosław Bloch


Strona 16     Strona 17    Strona 18

Menu     Powrót do portalu Długosza