Prezentacja Biblioteki VI LO

Redaktor: Maria Kubera

10.10.2007.

Hits: 4717

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Zapowiedziana kilka dni temu galeria już powstała. Zobaczycie w niej, jak wygląda biblioteka, jej pracownicy i jej użytkownicy ;)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Niedługo minie już piąty rok odkąd biblioteka naszego liceum stała się Szkolnym Multimedialnym Centrum Informacyjnym. Odtąd można tu już nie tylko wyszukać potrzebne informacje w encyklopediach, słownikach czy księgozbiorze podręcznym, nie tylko wypożyczyć lekturę czy skorzystać z czasopism, ale również zebrać i wydrukować informacje z internetu lub zabrać je ze sobą w formie elektronicznej nagrane na dyskietce lub płycie CD. W bibliotece użytecznym sprzętem są nie tylko komputery z nagrywarkami i stałym dostępem do internetu, drukarka, ale też kserokopiarka, bez której sprawnego funkcjonowania zajęć sobie powoli nie wyobrażamy.

To wszystko, co dzieje się w bibliotece próbują ogarnąć nauczyciele bibliotekarze: pani mgr Maria Kubera i pani mgr Dorota Kamieniarczyk.


Na zdjęciu pani Dorota Kamieniarczyk

Biblioteka VI LO posiada obecnie około 12.000 książek, kilkanaście pozycji zbiorów specjalnych takich jak programy multimedialne na płytach CD lub plansze edukacyjne, a także kilkanaście tytułów czasopism, z których można korzystać zarówno na miejscu jak i wypożyczyć do domu.

Zbiory są stale poszerzane o pojedyncze tytuły do księgozbioru podręcznego i o lektury.

Zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteki i stanowisk komputerowych!


Strona 46     Strona 48

Menu     Powrót do portalu Długosza