Polak, Węgier - dwa bratanki!

Redaktor: gf

17.10.2008.

Hits: 15276

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Pan profesor Fedynkiewicz, główny organizator wymiany z Węgrami, spośród 3000 zdjęć z dwóch imprez - w Katowicach i Miskolcu, musiał wybrać kilkadziesiąt do portalu. W tym karkołomnym zadaniu nie zdołali mu pomóc uczniowie, którzy uczestniczyli w akcji częściowo sponsorowanej przez Urząd Miasta w Katowicach. W tym artykule znajdziecie fotoreportaż z pobytu Węgrów w Katowicach. Kolejne części - z Węgier - już wkrótce!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Ponieważ nasi szanowni uczniowie tak bardzo są przytłoczeni nauką, że nie mają czasu napisać sprawozdania i komentarzy dotyczących poniższych zdjęć więc ja, jak wiadomo wiecznie dysponujący nadmiarem wolnego czasu musiałem się za to wziąć :(

No więc poniżej zdjęcia z pobytu grupy węgierskiej młodzieży wraz z dwójką nauczycieli w minionym roku szkolnym w naszym pięknym regionie. Goście odwiedzili nas z okazji obchodzonych w Katowicach "Dni Miskolca" - miasta partnerskiego Katowic na Węgrzech, z którego wieloma mieszkańcami, jak zobaczycie na poniższych zdjęciach (a zwłaszcza następnych, z naszego tam pobytu), łączą nas bardzo bliskie kontakty. Poniższe fotografie przedstawiają wizytę w zabytkowej kopalni węgla kamiennego Guido w Zabrzu, gdzie wybrała się również spora grupa naszych uczniów, wizytę już samych Węgrów w obozie Auschwitz-Birkenau, konsumpcję pizzy, oraz udział w oficjalnym przyjęciu delegacji Miskolca w Urzędzie Miasta Katowice. (gf)

W kopalni Guido


Główna atrakcja wycieczki do Guido ...winda (gf)


Typowe obuwie górnicze (gf)


Kanapka, a w środku armatka (gf)

W Oświęcimiu

W Szopienicach

Przyjęcie w Urzędzie Miasta Katowice

Dzień pożegnania


Strona 31     Strona 32    Strona 33

Menu     Powrót do portalu Długosza