Telenowela o Szopienicach

Redaktor: Administrator

26.9.2008.

Hits: 9618

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

...w tym także o naszej szkole - tego jeszcze nie było! Od przyszłej soboty (4 października) co tydzień o 18.45 będziemy mogli oglądać dokumentalno-fabularny serial telewizyjny.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

TVP Katowice ma przyjemność zaprosić na prezentację telenoweli dokumentalnej pt. Opowiem Wam o pewnej dzielnicy. Cykl liczący 11 odcinków, wyprodukowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Współpracy Regionalnej, jest przedstawieniem jednej z najstarszych katowickich dzielnic, przyłączonej do katowickiej Metropolii blisko pół wieku temu. Aby zainteresować szeroką widownię bogatą historią i współczesnością Szopienic, do serialu wpleciono wątki fabularne, dzięki którym widz przywiązując się do bohaterów z zainteresowaniem będzie śledził kolejne odcinki.

Telenowela emitowana będzie na antenie TVP Katowice każdą sobotę, począwszy od 4 października br., o godzinie 18.45.

Pokaz przedpremierowy odbył się w poniedziałek, 22 września br., o godz. 17.00 w Miejskim Dom Kultury Szopienice - Giszowiec w Katowicach, przy ul. Hallera 28. Po prezentacji organizatorzy zaprosili młodzież z naszego liceum na poczęstunek.

Trailer, jaki pokazano w domu kultury, widownia nie odebrała zbyt pozytywnie. W oczy rzucały się błędy merytoryczne, a także niezbyt ciekawa akcja. Lecz było to zaledwie kilka fragmentów, więc trudno się wypowiedzieć o całości.

Mamy nadzieję, że uda nam się nagrać wszystkie odcinki, by włączyć je do kroniki szkoły. Wszystkich mających odpowiedni sprzęt w domu prosimy o nagrywanie serialu.

Sekretariat szkoły & LJ


Strona 19     Strona 20    Strona 21

Menu     Powrót do portalu Długosza