Wycieczka do Czarnogóry !!!

Redaktor: Administrator

1.9.2008.

Hits: 5579

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

...Zapraszamy do CZARNOGÓRY od 26 września do 5 października. Czarnogóra-to jedno z najmłodszych państw Europy, kuszące prawie 300 km adriatyckiego wybrzeża z pięknymi piaszczystymi i żwirowymi plażami.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Czarnogóra-to jedno z najmłodszych państw Europy, kuszące prawie 300 km adriatyckiego wybrzeża z pięknymi piaszczystymi i żwirowymi plażami.

Kraj ten, będący istnym tyglem kulturowym, uzyskał swoją nazwę w XV wieku nadaną przez Wenecjan, którzy zainspirowani byli kontrastem występującym pomiędzy pokrytym bujną roślinnością wybrzeżem adriatyckim a szarymi i posępnymi górami, z rozsianymi kamiennymi domami.

Przez wiele stuleci podległa, pełną niezależność i niepodległość odzyskała 3 czerwca 2006 roku. Montenegro to kraj, gdzie znajdziemy nadmorskie kąpieliskaz pięknymi plażami jak i wąskie uliczki miasteczek i nadbrzeża zachęcające do wędrówek. Warto odwiedzić tu malownicze Góry Dynarskie, klasztory prawosławne oraz liczne zabytki będące pozostałościami po czasach rzymskich i Bizancjum. Znajdziemy tu wiele starych, średniowiecznych miasteczek takich jak, Budva, czy Svetim reprezentujące śródziemnomorską architekturę, gdzie morze sąsiaduje z górami a bogactwo zabytków sakralnych i rzymskich przytłacza swoją ilością.

W drodze do Czarnogóry zwiedzimy jedną z najpiękniej położonych stolic Europy – Budapeszt – natomiast podczas pobytu na Czarnogórskiej Riwierze „wyskoczymy” na wycieczkę do – niedawna najbardziej tajemniczego kraju Starego Kontynentu – Albanii !

Podczas pobytu będzie możliwość organizowania wycieczek fakultatywnych do Budwy, Cetinie, Kotoru oraz Dubrownika w Chorwacji.

CENA POBYTU TO 620 PLN oraz 50 Euro (obejmuje 7 noclegów z dwoma posiłkami, opiekę pilota bezp..NNW i KL)

Bliższych informacji udzielają prof. W. Popławska, K. Waszkiewicz, D. Karolczyk


Strona 10     Strona 11    Strona 12

Menu     Powrót do portalu Długosza